KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11457050
nr 1145 7050
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Vieux Montmartre, 24x32
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 november 2017
kl 20:17:58
500 kr
600 kr
20 nov
Retro - 50/60-tal
Läs mer om Retro - 50/60-tal
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard